אודות סינרגיה

סינרגיה הוקמה בשנת 2012 על ידי דרור בר יוסף, איש חינוך וקהילה. מטרתה של סינרגיה היא לחבר בין אנשים ובין חלומותיהם באמצעות אימון אישי, פדגוגיה ושיתוף ציבורי. 

החלום שלנו

סינרגיה פועלת מאז 2013  כדי ליצור תרבות של שיח, שיתוף פעולה ותמיכה הדדית ולתת בידי כל אדם כלים פשוטים להשפיע באמצעותם על מציאות חייו. 
על מנת לעשות זאת, סינרגיה שואפת ליצור רשת של שותפויות בין אנשי חינוך, הדרכה וקהילה שיסייעו לאנשים מכל גיל ומגזר להגשים חלומות.
סינרגיה מפיצה את הכלים והדרכים להגשמת חלומות דרך מסגרות ופעילויות בחינוך הפורמלי והבלתי פורמלי, במוסדות קהילה, במפגש עם בעלי עסקים קטנים ובליווי אנשים פרטיים.

שמי דרור בר יוסף

אני אב לשלושה ילדים נהדרים ונשוי לאדוה הנפלאה. אני גר בירושלים,  אוהב אומנות וכותב, אוהב לשחק, לבנות מקרטון ולהכיר את הסיפורים והחלומות בחייהם של אנשים. אני אוהב מאוד את רוח הילדות של ילדים ומבוגרים ויש לי המון רוח ילדות משלי. אני מגדיר את המקצוע שלי 'איש חינוך וקהילה'.
התחלתי בשנת 2007 כגנן ומנהל הגן ב'גן של רן' במושב שורש. בגן רכשתי את הידע הראשוני על ניהול תהליכים והנגשתם לגילאים צעירים מאוד. הידע הזה מלווה אותי עד היום ומאפשר לי להתאים את פעילויות סינא=רגיה לקהלים מגוונים מאוד, מכל גיל ובעלי צרכים שונים. בשנת 2013 הקמתי את 'סינרגיה – הגשמת חלומות' ובמקביל, התחלתי לשמש כמנחה פדגוגי, מפתח תכניות פדגוגיות ואחראי מידע במכון הדמוקרטי.
בעבודתי במכון ליוויתי גננות, מורות ומנהלות נפלאות בתהליכי שינוי חינוכי וארגוני. בין השאר ליוויתי את הקמת תכנית למידה מבוססת פרויקטים בגיל הרך בחולון, הייתי שותף לפיתוח של תכניות ייחודיות בגני ירושלים, הדרכת מנחות ומנחים ופיתוח למידה במרחב המותאמת למאפייני דור הזד ודור האלפא בבתי הספר ועסקתי בחיבור בין חינוך מיוחד ורגיל במרכז וראייטי.
בנוסף לידע והניסיון החינוכי שצברתי, עברתי במכון הדמוקרטי הכשרות שונות גם בתחום הקהילתי. ההכשרה שהשפיעה עליי יותר מכל הייתה קורס 2 IAP – ארגון בינלאומי לשיתוף הציבור בנושא שיתוף ציבור וכלים השתתפותיים. במרוצת אותן שנים הקמתי בסינרגיה מסגרות להגשמת חלומות ופיתחתי את התפיסות והדרכים שלי להגשים בהן חלומות.
בראשית ימיה של סינרגיה עבודתי התרכזה בחוגי הגשמת חלומות עם ילדים מגיל 4 עד 12 במושבים במטה יהודה. אחת מקבוצות החוג האלו –  הקבוצה במושב שורש, הפכה ל'צוות החלומות'. ילדי צוות החלומות החלו את פעילותם בחוג בגיל 4, בשנת 2013, וממשיכים איתי גם היום. יחד איתם למדתי מה קורה לאנשים בתהליכי הגשמת החלומות לאנשים, ראיתי כיצד השיח והשותפות מתעצמים ועד כמה הגשמה של חלום מעניקה כוחות ואמונה ביכולת להשפיע. בין השאר יצאתי עם הילדים כשהיו בגיל 6 למסע שנמשך יותר מחמש שנים ובו אנחנו מובילים יחד תהליך קהילתי של הקמת של גן ציבורי.
כיום אני פועל במסגרות מכל גיל וסוג: הגיל הרך, ילדים וצוותי חינוך מגילאי יסודי ועד תיכון, ליווי הקמה של עסקים קטנים, אימון אישי בהגשמת חלומות, עבודה קהילתית עם מבוגרים, סדנאות במועדוני קשישים, עבודה עם נוער בסיכון ועוד ועוד.  אני שואף לחבר כמה שיותר שותפות ושותפים לסינרגיה ולהפיץ בעולם את האמונה והכלים שמאפשרים לחלומות ולאנשים להגשים ולהתגשם.