סינרגיה בחינוך

מטרתה של סינרגיה בשדה החינוכי לתת לילדים, נוער וצוותי החינוך דרכים להשפיע באמצעותם על מציאות חייהם ועל סביבתם ולהפוך את החינוך והלמידה בגנים ובבתי הספר להזדמנות להגשים חלומות.
תהליך הגשמת חלומות נשען על התפיסה והפדגוגיה של החינוך הפתוח והדיאלוגי ועל כלים של שיח רגשי, חשיבה יצירתית, למידה במרחב ולמידה מבוססת פרויקטים.
כל פעילויות סינרגיה הותאמו לכל גיל – החל מהפעוטונים וכלה בבתי הספר התיכוניים הן בעבודה עם הילדים והן בהדרכת הצוותים. התכנית הותאמה גם לקהלים מגוונים כגון ילדי החינוך המיוחד (החל מתפקוד נמוך), נוער וילדים בסיכון, מחוננים ובכל מקום בו יש רצון. 

 

בחינוך הפורמלי

להעז לחלום -לילדים ולנוער

סדרת מפגשים יצירתיים, משחקיים ומאתגרים שמטרתם להגשים חלום קבוצתי המורכב מחלומות אישיים. התכנית הותאמה לתיכונים, החטיבות, היסודיים וגני הילדים בחינוך המיוחד והרגיל

להעז לחלום ביחד - תהליך משותף לתלמידים ואנשי צוות

שישה עד עשרה מפגשים בכיתה או בגן שבהם מנחה/ת סינרגיה מנחה את הצוות והילדים או הנוער כקבוצה אחת בהגשמה של חלום

הכשרת וליווי צוותי הוראה בבתי ספר ובגנים

בהנחיית תהליכי הגשמת חלומות, שיח רגשי, חתירה לשיתוף פעולה, חיבור החלומות לתכנית הלימודים ועוד.

להעז לחלום - מפגש חשיפה

סדנה למורים, ילדים, הורים או לכולם יחד! טעימה מתהליך החלימה והזדמנות להכיר אלו את אלו דרך הכוחות הפנימיים, הייחודיות והחלומות

סדנת שפת הרגשות

שפת הרגשות היא שיטה לניהול קונפליקטים ושיח רגשי. הסדנה כוללת שלושה מפגשים לצוותי עם אפשרות לליווי אנשי הצוות בפיתוח השיח הרגשי במסגרת החינוכית. מתאים למסגרות מגיל שנתיים ומעלה -בפעוטונים, בגנים, ובתי הספר

הרצאות

'דור האלפא: נולדו לחלום' - על מאפייני דורות הזד והאלפא, הפוטנציאל שלהם והכלים שהילדים והנוער רוכשים כבר היום. 'עלייתן של הקהילות' – המושג קהילה רודף אחרינו לכל מקום, מה זה אומר בכלל ומה גורם לקהילה להתחיל לזוז?

סדנת חלומות לבתי הספר

תכנית מקיפה הכוללת הקמת מרחב למידה וליווי צוות המורים בשילוב המתודה והכלים של סינרגיה להגשמת חלומות בתהליכים חינוכיים ופדגוגיים. תהליך שמוכיח כמה מעט צריך כדי ללמוד אחרת וכיצד בית ספר יכול להפוך הלכה למעשה למקום שמעניק לילדים את החופש לחלום ולהגשים.
בחינוך הבלתי פורמלי

בחינוך הבלתי פורמלי סינרגיה מציעה פעילויות של הגשמת חלומות החל מגיל שנתיים וחצי ועד גיל הבגרות. מטרתה של סינרגיה להצמיח דרך הפעילות הבלתי פורמלית את הכלים והאמונה של ילדים ונוער ביכולתם להשפיע כבר היום על המציאות של חייהם.
במסגרות הגשמת  חלומות לומדים כיצד למצוא ולתכנן חלומות, להתמיד גם נוכח קושי וכיצד לעבוד בשיתוף פעולה עם אחרים.
שני הכלים המרכזיים בתהליכי ההגשמה הם 'שפת הרגשות' – כלי לשיח רגשי וניהול קונפליקטים והמתודה להגשמת חלומות, המסייעת לילדים להגיע מן החלום אל ההגשמה.
*תכניות סינרגיה משתתפות במאגר תכניות הכלה והשתלבות ובמאגר התכניות החיצוניות של משרד החינוך.
סינרגיה מציעה בחינוך הבלתי פורמלי ארבעה סוגי פעילויות:

חוג צוות חלומות ​

קבוצת ילדים וילדות, דו או חד גילאית, מחברת יחד חלומות אישיים לחלום אחד ומגשימה אותו בכוחות משותפים. החל מגיל 4


חוג חלומות אישיים

ילדות וילדים בוחרים באופן אישי מה לעשות ועם מי. קבוצות החוג רב גילאיות - מגיל 6-12 עובדים יחד באותו מקום

'החלום שבפנים' לפעוטונים

באמצעות סיפורים, חוויות ומשחק, הילדים הילדות מפתחים את השיח על רצונות, רגשות ותחומי עניין מהם נבחר רעיונות שנגשים! החוג משתלב בעבודת הצוות ויכול לשמש בסיס לנושאים שנתיים

חלומות להורים ופעוטות

סדרה של שלושה מפגשים לגילאי שנה וחצי עד שלוש והוריהם שבה לומדים מהי יצירה שימושית, מה זה 'ללכת בעקבות הילד' וכיצד מחברים בין המוטיבציה של הילדים לעשייה והיצירתיות שלהם. בסיום ניתן להירשם למפגש סיכום והדרכה להורים בלבד.

סדנת חלומות מגרוטאות

אירוע חד פעמי מתאים לגילאי שנתיים עד 12 שבו הילדים מוזמנים לסדנה עתירת חומרים, כלים וגרוטאות שכיף לחבר ולהמציא מהן עולם חדש